Antwerpse fotograaf publiceert zines

“Een plakboek van flarden, indrukken en toevallig opgevangen verhalen. Blader erdoor zoals je zelf over de foor zou wandelen: nieuwsgierig, observerend en net dat tikkeltje afstandelijk van de gekte”, lezen we in het voorwoord van het nieuwe zine van mijn Antwerpse collega-straatfotograaf Yves Van Tente. In dit fotomagazine presenteert hij meer dan dertig foto’s die hij de voorbije jaren maakte op de Sinksenfoor, de jaarlijkse kermis in Antwerpen.

Het is alweer meer dan zes jaar geleden dat ik Yves voor het eerst ontmoette. Begin 2019 nam hij deel aan een workshop van mij op Antwerpen-Centraal. Het was een van mijn eerste workshops en Yves was net begonnen met straatfotografie. Puur als hobby, maar wel een die hem al gauw opslorpte, en in de jaren die volgden kwam ik hem als vanzelf weleens op straat tegen.

“Fotografie is een ware passie geworden waar ik echt zo veel mogelijk tijd aan besteed. Het is eigenlijk zelfs therapeutisch geworden waarbij ik mijn mentale toestand van het moment fysiek aanvoel tijdens het fotograferen”, vertelde hij een paar jaar geleden toen ik hem uitnodigde zijn favoriete foto op deze site te plaatsen.

Fotograferen in het donker

Zoals veel fotografen deelt hij zijn werk nu ook via zines: fotoboekjes rond een thema, zelf uitgegeven in een kleine oplage. Een zine nodigt je uit om langer stil te staan bij een foto; het is niet zo vluchtig als Instagram. Fotografie komt beter tot zijn recht in deze vorm.

Tweede pluspunt: een zine is veel goedkoper te produceren dan een volwaardig boek, dus je loopt als fotograaf geen grote financiële risico’s.

Begin dit jaar publiceerde Yves zijn eerste zine op A5-formaat, Lost in the Darkness, met een collectie foto’s die hij ’s avonds in Antwerpen maakte. Daarin vinden we veel sfeerrijke foto’s gemaakt in het soms mysterieuze donker van Antwerpen-Centraal en de stationsbuurt.

Het nieuwe Sinksenfoor is op A4, en twee keer dikker. Yves weet de foor goed te vangen in spetterende kleuren. Het blijft echter niet bij oogverblindend neonlicht. Ook het plezier van de kermisbezoekers vangt hij. En net als in Lost in the Darkness lijkt de avond hier de meeste inspiratie te geven. Slotsom: kermisbezoekers én straatfotografen vinden in Sinksenfoor ongetwijfeld iets van hun gading.

Je kan de zines bestellen door Yves te contacteren via zijn website.

Scroll naar boven